MELİHA SEYHAN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Sn. Meliha Seyhan , Yıldız Teknik Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme lisans mezunu olup, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi Executive MBA programında tamamlamıştır. ABD’de MIT Üniversitesi’ nde “Liderlik ve İnovasyon” sertifika programına katılmıştır.

Profesyonel iş hayatına, 1991 yılında Gillette A.Ş’ maliyet muhasebesi biriminde başlayıp, 2005 yılına kadar Türkiye, Balkanlar ve Medex Hub Bölge’si Fabrika Kontrolörü, Finansal Analist, Raporlama ve Maliyet Muhasebesi Müdürü görevlerinin yanı sıra, Gillette tarihinin en büyük finansal raporlama sistem projesi olan Rönesas projesinde, Türkiye, Balkanlar ve Medex Hub ülkelerinin ABD Boston’da Proje liderliğini yapmıştır. 2005 yılında The Gillette A.Ş’ nin, Procter & Gamble tarafından satın alınmasıyla beraber, P&G’ ye katılarak, Sistem Basitleştirme Müdürü, Müşteri İş geliştirme Finansal Takım Müdürü, Kurumsal Muhasebe Grup Müdürü, İç Kontrol ve Satın almadan Ödemeye Grup Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır.

2010 yılında kurumsallaşma çalışmalarına hız veren Lila Group bünyesinde ilk kez açılan CFO pozisyonunda işe başlamıştır. Bu dönemde şirketin mali işler biriminin sistemsel, yapısal ve organizasyonel olarak değişim ve dönüşümüne liderlik etmiş, 2017 yılında sorumluluklarına Bilgi Teknolojileri bölümü de ekleyerek dijital dönüşüm için organizasyon yenileme çalışmalarına liderlik etmiştir.

18 yıllık global şirket tecrübesiyle, 11 yıllık Türkiye’de hızla büyüyen ve kurumsallaşmasında rol aldığı Lila Group’ tan 2021 Haziran sonunda ayrılarak, ANKA Bütünsel Yönetim Danışmanlığı Limited Şirketi’ni kurarak şirketlere yönetim & finans danışmanlığı hizmeti vermeye başlamıştır. TKYD ve LEAD Network Türkiye, Türkonfed, Fütüristler Derneği gibi STK’ların aktif üyesi olan Sn. Meliha Seyhan perakende sektöründeki kadın yöneticilere mentörlük yapmakta, ayrıca “Etik Liderler Akademisi” kapsamında birçok üniversitede Finansal Etik dersleri vermektedir.
Copyright © 2020 | Smart Güneş Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.
Data1