EN

PERSONEL ADAYI KİŞİSEL VERİ BİLGİ METNİ

İşbu kişisel verilerin işlenmesine dair aydınlatma metni (“Aydınlatma Metni”) veri sorumlusu sıfatıyla hareket eden SMART SOLAR ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ENERJ.SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (“Şirket”) tarafından, veri sahiplerinin işlenen kişisel verilere ve özel nitelikli kişisel verilere yönelik olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) 10. ve 11. maddesinde belirtilen hakları konusunda aydınlatılması amacıyla hazırlanmıştır.

SMART SOLAR ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ENERJ.SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. (“Şirket”)  İnsan kaynakları süreçlerinin yönetimi ve personel temini için, www.smartsolar.com.tr web sitesi üzerinden, iş başvuruları almakta ve adaylar tarafından yüklenen özgeçmiş bilgilerini işlemektedir.  İşbu aydınlatma metni bu hususta personel adaylarını bilgilendirmek için hazırlanmıştır. ŞİRKET, web sayfası üzerinden elektronik ortamda doğrudan sizlerden aldığı iş başvurularında yer alan kişisel verileri; (Kimlik(Ad-Soyad-Yaş, Doğum Yeri, Tckn, Cinsiyet), İletişim(Adres, telefon, e-posta), Eğitim, Meslek, Askerlik Durumu, )


amaçlarıyla sınırlı olarak ve kanunlarda öngörülen işleme şartına dayalı olarak açık rıza hukuki gerekçesine dayanılarak; şirketimiz tarafından işlenebilecek, grup şirketlerimize (Smart Güneş Enerjisi Tekn .Araştırma Geliştirme Üretim San ve Tic.A.Ş., Smart Sumec Enerji Ekipmanları Paz. A.Ş,  Smart Holding A.Ş., Smart Güneş Enerji Ekipmanları Paz. A.Ş)  , işe alım süreçlerinin yönetimi için hizmet aldığımız iş ortaklarımıza, hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlara veya ilgili kamu kurumlarına aktarılabilecektir. Açık rızanızı vermek için bu metnin bulunduğu alandaki kutucuğu işaretleyerek gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Özgeçmiş bilgileriniz arasında Sağlık, Sabıka Kaydı, Dernek/Vakıf üyeliği, Din bilgisi, Siyasi Düşünce gibi özel nitelikli kişisel verilerinize kesinlikle yer verilmemesi gerekir. ŞİRKET web sitesi ve e posta adresi üzerinden aldığı başvurularda bu tür verileri işlememektedir. İş görüşmesine çağrılarak tarafınıza iş başvuru formu doldurtulması veya işe alınmanıza karar verilmesi durumunda ayrıca  Sağlık ve Sabıka kaydından ibaret özel nitelikli kişisel verileriniz talep edilebilecek ve bu kapsamda açık rızanız istenebilecektir. Tarafınızca bildirilecek referanslarınıza ait veriler için her türlü aydınlatma ve gerekli ise açık rıza alma sorumluluğun sizin üzerinizde olduğunu hatırlatırız.

Kanunun 11. Maddesinde belirtilen,


Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, yazılı olarak kvkk@smartsolar.com.tr  e posta adresimize, smart.enerji@hs03.kep.tr  KEP adresimize veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi No:1/B İç Kapı No :1377 Şişli İstanbul  adresine iletebilirsiniz. Detaylar için www.smartsolar.com.tr  web adresimizde yayında olan politikamıza bakabilirsiniz. (İlgili talebin Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de yer alan şartlara uygun olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.)

SMART SOLAR ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ENERJ.SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. 

Adres: Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi No:1/B İç Kapı No :1377 Şişli İstanbul
Yazışma Adresi : Energy Plaza, Rüzgarlıbahçe, Çınar Sk. No:2 K:6 34805 Beykoz / ISTANBUL
Mersis -0772063980200015
www.smartsolar.com.tr
Tel: 0216 225 72 00
Copyright © 2020 | Smart Energy - Tüm hakları saklıdır.