HÜLYA KURT

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Sn. Hülya Kurt, 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi’nde İşletme Sertifika programını tamamlamış olup, 2000 yılında Koç Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisansı (Executive MBA) almaya hak kazanmıştır.

İş hayatına 1989 yılında Eczacıbaşı Vitra Seramik Firmasında Ar-Ge ve Proje Mühendisi olarak başladı. 1995 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Mühendislik Bölümünde Proje Mühendisi Uzmanı olarak göreve başlamış, farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2008 yılından itibaren bölüm sorumlusu Müdür olarak devam etmiştir. Aynı zamanda, Bankanın 2006-2016 yılları arasında Çevre ve Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğü görevini de yürütmüştür. 2011 yılında TSKB bünyesinde sürdürülebilirlik alanında bir danışmanlık firması, Escarus -TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş.’ nin kurulmasına önderlik yapmıştır. 2011-2015 yılları arasında, TSKB Mühendislik Müdürlüğü ve TSKB Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğü’ nün yanı sıra icradan sorumlu olarak Escarus Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Kurt, 2016 yılında Escarus Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

2009-2016 yılları arasında Türkiye Bankalar Birliği Sürdürülebilir Kalkınma Finans Sektörünün Rolü konulu çalışma grubunun başkanlığını yürütmüş, bu dönemde Bankacılık Sektörü için Sürdürülebilirlik Kılavuzu Projesinin hazırlanmasına öncülük etmiştir. TÜSİAD Finans Çalışma Grubu ve BİST Sürdürülebilirlik Platformu üyeliklerinin yanı sıra, TSKB Yeşil Tahvil Projesinin de sürdürülebilirlik danışmanlığını yapmıştır. Kalkınma Bakanlığı adına gerçekleştirilen Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Projesi’nin Koordinatörlüğü de Sn. Kurt tarafından yürütülmüştür.
Copyright © 2020 | Smart Güneş Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.
Data1