HALİL DEMİRDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Sn. Halil Demirdağ, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Halil Demirdağ, girişimci yönüyle profesyonel iş yaşamına üniversite eğitimi esnasında tüketim malları üzerine uluslararası ticaret çalışmaları yaparak başlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında çalışma hayatına (1996-2006), aile şirketi olan Everest Group Şirket'in kurucusu ve CEO'su olarak devam etmiştir.

2009 yılının nisan ayında güneş enerjisi projeleri ve güneş enerjisi teknolojilerine yatırım yapmak üzere Sofya'da Smart Güneş Teknolojileri Yenilenebilir Enerji Yatırım Şirketi'ni kuran Halil Demirdağ, çok sayıda uluslararası güneş enerjisi yatırım projesinin gerçekleşmesine ve uluslararası ortaklıkların kurulmasına öncülük etmiştir. Smart Güneş Teknolojileri' nin yatırımcı kimliği ve GES projelerine sağlamış olduğu anahtar teslim kurulum hizmetleriyle güneş enerjisi sektöründe sürdürdüğü faaliyetlerine, kısa sürede yerli fotovoltaik güneş paneli üretimini de ekleyerek Şirket’in dikey entegrasyonunu tamamlamış ve sektördeki öncü firmalardan biri haline gelmesini sağlamıştır.

Şirket'in uluslararası arenadaki inovatif yatırımlarının dikkat çekmeye başlaması ve kurmuş olduğu stratejik ortaklıklar vesilesiyle başta Türkiye olmak üzere, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Almanya, İsviçre ve Ukrayna'da grup ofislerinin kurulmasına öncülük etmiştir. İhraççı bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden Halil Demirdağ, ileri derecede İngilizce ve Bulgarca dil bilgisine sahiptir.
Copyright © 2020 | Smart Güneş Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.
Data1