HAKAN AKKOÇ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sn. Hakan Akkoç, İstanbul Erkek Lisesi 1990 yılı mezunudur. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini 1996 yılında almıştır.

Hakan Akkoç, girişimci yönü ve global ticarete olan ilgisinin teşviki ile 1992- 1994 yıllarında birçok kez Tayvan’a ziyaretler gerçekleştirerek otomotiv yedek parça ithalatı üzerine aile şirketi için Tayvan ile uzun vadeli ticari ilişkiler kurmuştur.

Kariyerine 1996 yılında başlamış olup, kurucu ve CEO olarak Autodinamik Ltd (Sofya-Bulgaristan) şirketinde otomotiv yedek parça ithalatı ve dağıtımı üzerine Sofya’da 30 metrekarelik perakende mağazasında faaliyetlerine başlayan şirketini kısa süre içerisinde 120.000 farklı ürünle 3000 alıcıya ulaşan düzenli bir müşteri listesine ve 6900 metrekarelik yeni bir depoya yükseltmiştir. Online ticaret alt yapısı ile Almanya, İtalya, İspanya başta olmak üzere Brezilya ve Çin’e uzanan ticari çalışmaları ile kümülatif cirosunu 50 milyon USD’ nin üzerine çıkarmıştır.

Mayıs 2007 tarihinde başladığı Bulgaristan’daki yatırım projelerine ek olarak Nisan 2009 yılından itibaren Smart Energy Grup ile (Sofya – Bulgaristan) farklı GES projelerine yatırımcı olarak imza atmıştır. 2016 yılında Smart Energy grubuna katılan Akkoç, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. İleri derecede İngilizce, Almanca ve Bulgarca dil bilgisine sahiptir. .
Copyright © 2020 | Smart Güneş Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.
Data1