FİLİZ AVŞAR AKTAŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Sn. Filiz Aktaş, 2003 yılında Marmara Üniversitesi, işletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Kariyerine uluslararası lojistik sektöründe başlayarak, 2004-2011 yılları arasında sektörün önde gelen firmalarında sırasıyla uzman, yönetici ve müdür pozisyonlarında görev yapmıştır. Mısır ve Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi amacıyla iki ülke arasında ilk Ro-Ro hattının kurulmasına yönelik projede Operasyon Müdürü olarak görev almış, uluslararası bir fon tarafından finanse edilen projenin hayata geçirilmesinde önemli katkılar sağlamıştır.

2011-2015 yılları arasında, dönemin Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan kümelenme projelerinde proje koordinatörü olarak görev yapmıştır. Bu bağlamda, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri bünyesinde çeşitli sektörlerden üye ihracatçı firmaların sürdürülebilir ihracatını arttırmak üzere pazar araştırmalarının yapılması ve belirlenen hedef pazarlara yönelik fuar, ticaret heyeti, eğitim ve benzeri etkinliklerin düzenlenmesinde görev almış, bu kapsamda gerçekleştirdiği projelerle ilgili olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından En İyi Proje Yöneticisi olarak ödüllendirilmiştir.

2019 yılı itibarıyla çalışmaya başladığı Şirket'te Genel Sekreterlik görevini yürütmekte olup ileri derece İngilizce dil bilgisine sahiptir.
Copyright © 2020 | Smart Güneş Teknolojileri - Tüm hakları saklıdır.
Data1