Hakkımızda

Smart Energy

Smart Energy, 2009 yılında Güneydoğu Avrupa’da faaliyetlerine başlamış ve birçok ülkede yatırımcı, EPC şirketi olarak imzasını attığı projeler ile güneş enerjisi sektöründe lider firmalar arasına kısa zamanda girmeyi başarmıştır.

 

Türkiye’deki faaliyetlerine ise Ekim 2012’de ülkedeki tek Türk güneş enerjisi mühendislik şirketi olarak İTÜ Enerji Teknopark’a kabul edilmesiyle SEG Türkiye çalışmalarına başlamıştır.

Mühendislik ve yatırım alanındaki başarılı faaliyetlerine, 2017 yılı Ağustos ayında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 23.500 m2kapalı alanda devreye aldığı Türkiye’nin en büyük güneş paneli fabrikası ile yıllık 420 MW kapasite ile üretimi de katmıştır. İlk etapta üretim kapasitesi 2018 yılı ikinci yarısında 800 MW’a çıkarılacak bu tesis tam kapasite ile çalışmaya başladığında yıllık 1.200 MW üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin en büyük güneş paneli fabrikası olacaktır.Başlangıçta devreye alınan 420 MW’lık 2 üretim hattında Çift Cam, Perc, Bifacial gibi yeni nesil ürünlerin yanı sıra standart güneş panelleri de üretilebilmektedir.

Şirketin 2009 yılından bu yana EPC firması olarak hizmet vermesi ve kendi yatırımlarını da yapıyor olması, yatırımcıların başından geçen tüm süreçleri tecrübe etmesine olanak sağlamaktadır. Bu anlamda Smart Energy, kendi deneyimlerini, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karşılaşılabilecek sorunları oluşmadan çözümlemek için kullanırken, güçlü mühendislik know-how’ı sayesinde yüksek kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Smart Energy’nin 2017 yılı sonu itibariyle mevcut GES yatırımları aşağıda yer almaktadır:

Bu yatırımların yanı sıra, 350’nin üzerinde projeye de teknik danışmanlık ve EPC hizmeti vermiş olan Şirketin iş yaptığı ülkelerde toplam 350 MWp’lık danışmanlık ve kurulum deneyimi vardır. Bu kapsamda, 1 MWp’lık bir güneş enerjisi santralinin, karbonsuz bir yaşam sunmada 100.000 büyük çam ağacı kadar katkısı olacağını ve 1.400 ton CO2salınımını engelleyeceğini bilen Şirket, 2020 yılına kadar doğayı koruma çalışmalarına, GES kurulumu ve danışmanlık hizmetlerinde 1000 MW kurulu güce ulaşarak katkı vermeyi hedeflemektedir.

Kurduğu güneş enerjisi santrallerinde deneyimli ekibi ile optimum verimlilik sağlamada sistem tasarımı açısından hiç bir ayrıntıyı gözden kaçırmayan Şirket, bu sistemleri metal konstrüksiyondan güneş paneline kadar TIER 1 ve özel üretim malzeme kullanarak hayata geçirmiş ve bu sayede öngörülenden % 20’ye kadar varan daha iyi üretim rakamlarına ulaşmıştır.Hızla büyüyen Şirketin başarısı, kalitesi ve hizmet anlayışı, son üç yıldır sürekli yenilenmeye layık görülen TUV SUD Sertifikası ve Bureau Veritas’tan alınan ISO 9001:2008 Sertifikası ile de kanıtlanmıştır.